سازنده دستگاه های تولید زغال

کاسپین زغال سازنده خط تولید زغال فشرده شرکت ذغال کاسپین بواسطه ارتباطات تجاری و فنی رو به گسترش خود با بزرگترین شرکتهای تولید کننده دستگاه های صنعتی  در جهان، توانسته با استفاده از فن آوری های نوین، محصولات نوآورانه خود را جهت ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان با بهترین قیمت تا کنون عرضه کند.

دستگاه ساخت ذغال (خط تولید) مجموعه ای از ماشین آلات است که به طور عمده از فشارنده برای تبدیل مواد خام به ذرات با قطر کمتر از 5 میلی متر استفاده می کند ، پس از خشک شدن توسط خشک کن جریان هوا یا خشک کن دوار برای کاهش رطوبت و با استفاده از ماشین فشارنده زغال قالبی برای شکل دادن به مواد ایجاد می شود و سپس در کوره قرار داده می شود تا کربنیزه شود.

خط تولید قالب های زغال

قالب های زغال ماده ایده آل برای گرم کردن در زمستان است ، همچنین می تواند در انواع رستوران ها و تولید کارخانه تجهیزات فولادی مورد استفاده قرار گیرد. ذغال نقش مهمی در زندگی روزمره و تولید صنعتی ما دارد و تقاضای بازار نیز به طور فزاینده ای در حال رشد است ، بنابراین ، اصطلاح ماشین ذغال نیز با ظهور ذغال همراه است و بین المللی می شود. هزینه های تولید ذغال مردم تا حد زیادی کاهش یابد ، سود تولید تا حد زیادی بیشتر می شود. خط تولید ماشین آلات ذغال انواع تجهیزات زغال از ترکیب های مختلف است. تجهیزات اصلی خط تولید دستگاه ذغال شامل دستگاه های سنگ شکن ، خشک کن ، دستگاه فشارنده قالب و کوره کربنیزاسیون است. مواد اولیه ساخت ذغال را خاک اره، پوسته برنج ، پوسته میوه ، نی ، حصیر ، شاخه ها ، ضایعات و سایر مواد زیست توده تشکیل می دهد. رطوبت مواد اولیه باید کمتر از 12٪ باشد. مساحت خط تولید دستگاه تولید ذغال بیش از 50 متر مربع و ارتفاع مورد نیاز به بیش از 4 متر است.

اصل خط تولید زغال

نوع سنگ شکن چوب را می توان با توجه به اندازه مواد اولیه و رطوبت انتخاب کرد تا کربنیزه شود. خشک کن و دستگاه بریکت خاک اره ، ماشین آلات اختصاصی برای تولید زغال هستند. با توجه به مواد اولیه ، رطوبت و الزامات تولید ،انواع دستگاه خشک کن را می توان به دو دسته دستگاه خشک کن جریان هوا و دستگاه خشک کن دوار تقسیم کرد. این دو نوع خشک کن مزایای استفاده از دستگاه تغذیه خودکار را دارد ، دود خروجی مواد کانال کننده نیست ، پریز برق مواد سمپاشی نیست. خاک اره ماشین بریکت به صورت خودکار قادر به کنترل دما و قادر به تنظیم فشردگی میله های زیست توده است. ذغال تولید شده توسط تجهیزات ماشین آلات تولید ذغال از چگالی بزرگ ، اندازه کوچک و اشتعال پذیری خوبی برخوردار است و می تواند جایگزین هیزم شود. محصول ذغال مخصوصاً برای گرم کردن خانه ، گلخانه یا سوخت معمولی در مناطق شمالی در پاییز و زمستان مناسب است.

ویژگی های خط تولید ذغال

  1. کل فرایند تولید ذغال از خط تولید ماشین زغال انجام شده است و به صورت ضد آب و ضد گرد و غبار ، باعث آلودگی دود و گرد و غبار در محیط زیست نمی شود ، می تواند یک محیط کار مناسب را تضمین کرده و به طور موثری از محیط زیست محافظت کند ، که این امر همچنین می تواند باعث حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در انرژی در تولید ذغال شود.
  2. خط تولید دستگاه ذغال می تواند تولید خط مونتاژ ذغال ، صرفه جویی در کار و کاهش شدت کار ، تا حد زیادی بهبود بهره وری تولید زغال ، همچنین بیشتر ظرفیت تولید را بهبود بخشد ، منافع اقتصادی را برای تولید کنندگان بهتر کند.
  3. ترکیب کل دستگاه ساخت ذغال برای فروش می تواند با توجه به انواع مواد ، اندازه و رطوبت مواد اولیه و همچنین نیازهای تولید و نیازهای خروجی مشتریان کاملاً مجهز و مونتاژ شود. پاسخگویی به نیازهای مشتریان مختلف تا حد زیادی آسان و انعطاف پذیر است.

مواد اولیه ساخت زغال:  خاک اره ، کاه گندم (ساقه ذرت ، ساقه سویا ، ساقه سورگوم ، ساقه پنبه ، ساقه کلزا ، نهال بادام زمینی ، ساقه آفتابگردان) ، پوست برنج ، چمن ، شاخه درختچه ، بامبو و باگاس)

برقتس زغال چوب چهار ضلعی

زغال سنگ از جنس بالش یا بریکت زغال سنگذغال

خط تولید ذغال تمام اتوماتیک

دستگاه ساخت ذغال می تواند زباله ها را به گنج تبدیل کرده و از کلیه منابع کشاورزی و جنگلی موجود استفاده کند.

فرآیند تولید اتوماتیک بریکت ذغال

زغال ساخته شده توسط ماشین آلات به طور گسترده ای در کشاورزی ، صنعت ، حفاظت از محیط زیست ، ذوب ، زندگی داخلی و سایر دسته ها استفاده می شود. با افزایش تقاضای بیشتر مردم برای زغال ، خط تولید ذغال اتوماتیک که می تواند برای تولید کارآمد مورد استفاده قرار گیرد ، روز به روز محبوب تر می شود.

خط تولید ذغال اتوماتیک اتوماتیک همانطور که از نام آن پیداست توسط یک شخص اداره می شود و کاملاً بی دردسر است همچنین می تواند باعث صرفه جویی در کار و هزینه های زیادی شود. خط تولید ماشین آلات ذغال عمومی از مجموعه ای از تجهیزات اساسی ساخت ذغال مانند سنگ شکن ، خشک کن ، دستگاه فشارنده خاک اره و کوره کربنیزاسیون تشکیل شده است ، چنین خط تولید اغلب برای تولید ذغال سنگ حداقل به 3-5 نفر نیاز دارد. بر اساس تجهیزات اصلی ، خط تولید اتوماتیک زغال با برخی از تجهیزات ویژه مانند فیدر پیچ ، صفحه چرخشی ، توزیع کننده و نوار نقاله کمربند خالص ، تولید اتوماتیک ذغال را فراهم می کند.

با توجه به فرایندهای مختلف تولید ، خط تولید اتوماتیک ذغال را می توان به دو نوع تقسیم کرد:

  1. قالب ریزی قبل از کربنیزاسیون: مواد اولیه – خرد کردن ، غربالگری – خشک کردن – ساخت میله – کربن سازی – بسته بندی. خاک اره ، چوب تراشه ، ساقه پنبه ، پوسته برنج و سایر مواد اولیه پس از خرد کردن توسط سنگ شکن توسط دستگاه تغذیه پیچ به دستگاه خشک کن جریان هوا یا دستگاه خشک کن دوار منتقل می شود (خشک کن های مربوطه را می توان با توجه به رطوبت مواد اولیه انتخاب کرد). برای خشک کردن نیاز دارد پس از خشک شدن ، مواد از فیدر پیچ به توزیع کننده منتقل می شوند. توزیع کننده می تواند مواد اولیه را به طور مساوی توزیع کند تا در دستگاه بریکت خاک اره تحتانی قرار داده شود (در خط تولید ، طبق نیاز تولید ، می توان بیش از یک دستگاه بریکت خاک اره تنظیم کرد). میله توخالی تشکیل شده توسط دستگاه بریکت خاک اره توسط نقاله تسمه خالص صادر می شود. کارگران این میله های توخالی را از نقاله جمع آوری و مرتب می کنند.
  2. کربنیزاسیون قبل از قالب گیری : مواد اولیه – کربن سازی – اختلاط و آسیاب (آب و افزودنی) – قالب سازی – خشک کردن هوا و انبارداری. پوسته گردو ، پوسته شاه بلوط ، ساقه پنبه ، ساقه ذرت و سایر مواد اولیه ابتدا توسط کوره کربنیزه می شوند (کوره کربن سازی با توجه به مواد اولیه ای که کربن سازی می شود انتخاب می شود). ذغال پس از کربنیزه شدن باید توسط یک سنگ شکن ذغال خرد شود (سنگ شکن مربوطه می تواند مطابق با درجه خرد کردن زغال انتخاب شود). بعد از اینکه ذغال به پودر تبدیل شد ، باید آن را با آب و چسب ترکیب کرد و به طور مساوی با مخلوط کن آسیاب مخلوط کرد. پس از آن ، توسط دستگاه قالب ذغال فشار می یابد،این برای تشکیل بریکتهای زغال نهایی مانند میله های ذغال ، زغال قالبی قلیان ، توپ زغال چوب ، ذغال لانه زنبوری و ذغال BBQ می باشد، که می توانند در انبار بسته بندی و ذخیره شوند یا پس از خشک شدن توسط جعبه خشک کن فروخته شوند.